ترفندها و نکاتی که باید برای جستجو در گوگل بدانید – قسمت چهارم

ترفندها و نکاتی که باید برای جستجو در گوگل بدانید – قسمت چهارم

9b596
پیشنهاد از طریق پیامک

ترفندها و نکاتی که باید برای جستجو در گوگل بدانید – قسمت چهارم

 

۳۰. حفاظت از حساب کاربری در گوگل

google30

وقتی از سرویس‌های مختلف گوگل استفاده می‌کنید اطلاعاتی از جمله فایل‌ها، ایمیل‌ها و تصاویر شما در حساب‌ کاربری شما ذخیره می‌شود. دسترسی پیدا کردن افراد دیگر به این اطلاعات ممکن است برای شما خسارات جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد. برای جلوگیری از بروز این گونه اتفاقات گوگل به شما استفاده از تایید دو مرحله‌ای (۲-Step Verification) را توصیه می‌کند. با این کار گوگل در هنگام ورود به حساب کاربری علاوه بر رمز عبور از شما کد خاصی را نیز درخواست می‌کند. این کد از راه‌های مختلفی ممکن است برای شما ارسال شود؛ معمول‌ترین راه دریافت این کد از طریق موبایل است.

۳۱. مشاهده تمام سرویس‌های فعال شما در گوگل

google31

داشبورد گوگل به شما این امکان را خواهد داد تا تمام سرویس‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید را مشاهده کنید. مخاطبان، تقویم و هر چه که شما در گوگل از آن استفاده می‌کنید در داشبورد گوگل در دسترس شما خواهد بود. همچنین کاربر در این قسمت می‌تواند مواردی مانند تاریخچه‌ی مکان و تاریخچه‌ی جستجوی صوتی را فعال یا غیرفعال کند. با کلیک بر روی “Connected applications and Sites” به تمام اپلیکیشن‌ها و سایت‌هایی که اجازه دسترسی به حساب کاربری گوگل شما دارند دسترسی خواهید داشت.

۳۲. غیرفعال کردن دسترسی تبلیغات به مکان کاربر

google32

برای این کار کافی است در قسمت داشبورد بر روی “Manage Account” کلیک کرده و در قسمت “Personal Info & Privacy” روی بخش “Ads Settings” کلیک کنید. با کلیک روی “Manage Ads Settings” به صفحه تنظیمات تبلیغات هدایت می‌شوید؛ با غیر فعال کردن گزینه‌ی “Ads based on your Interests” گوگل دیگر تبلیغات را برای شما شخصی‌سازی نخواهد کرد.

 ۳۳. اطلاع از زمان در مناطق مختلف

google33

با گسترش تکنولوژی شاهد وسیع شدن دامنه‌ی جغرافیای روابط انسان‌ها هستیم؛ حتما برای شما نیز اتفاق افتاده است که نیازمند دانستن زمان در یک شهر یا کشور خاص باشید. برای اطلاع از زمان در یک منطقه‌ی خاص باید عبارتی مانند “time tehran” را جستجو کنید؛ کافی است به جای “Tehran” نام شهر موردنظر خود را بنویسید. برای اطلاع از زمان غروب و طلوع خورشید کافی است عبارات “Sunset” و “Sunrise” را در کنار نام شهر موردنظر جستجو کنید.

۳۴. اطلاع از قیمت سهام یک شرکت خاص

google34

برای اطلاع از تغییرات ارزش سهام یک شرکت کافی است کد مربوط به آن را جستجو کنید؛ برای مثال جستجوی AAPL اطلاعات سهام شرکت اپل و GOOG اطلاعات سهام گوگل را به شما می‌دهد. بسیاری از افراد ممکن است از این کدها اطلاع نداشته باشند؛ در این شرایط کافی است عبارتی مانند “Panasonic stock Tokyo” را جستجو کنید. این جستجو به شما اطلاعات سهام شرکت پاناسونیک در بورس توکیو را خواهد داد.

۳۵. محاسبه درصد سهم افراد

google35

گوگل همیشه به فکر مشکلات کوچک کاربران خود است. حتما برای شما پیش آمده که به رستورانی رفته‌ باشید و برای محاسبه سهم هر فرد و میزان پولی که برای سرویس و یا انعام باید داده شود به مشکل برخورد کرده باشید. برای این کار کافی است عبارتی شبیه به “what is the tips for 100 dollars” را جستجو کنید با این کار در قسمت بالای نتایج جستجو ویجتی ظاهر می‌شود که به راحتی محاسبه درصد را برای شما انجام خواهد داد.

۳۶. تنظیم زمان‌سنج

google36

برای تنظیم یک تایمر برای هشدار دادن در یک زمان خاص کافی است عبارت “set timer” را جستجو کنید. با تعیین زمان موردنظر، گوگل شما را از فرا رسیدن آن زمان آگاه خواهد کرد. برای آزمایش این قابلیت کافی است صفر ثانیه را وارد کرد و بر روی “Start” کلیک کنید.

ویژگی مشابهی نیز برای کاربران تلفن‌های هوشمند وجود دارد. برای استفاده از این قابلیت کافی است عبارتی شبیه “OK Google, set a timer for 15 minutes” را بگویید.

۳۷. یافتن تصاویر چهره

google37

جستجوی تصاویر گوگل قابلیت‌های خوبی را برای داشتن یک جستجوی ویژه و سریع در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در قسمت جستجوی تصاویر قسمت “Search Tools” را انتخاب کنید در قسمت “Type” شما به انواع تصاویر برای محدود کردن دامنه‌ی جستجوی خود دسترسی دارید. یکی از مهمترین و پر استفاده‌ترین انواع تصاویر در جستجوی افراد تصویر چهره است.

۳۸. کسب اطلاعات کامل در مورد فیلم‌ها

google38

گوگل اطلاعات زیادی در مورد فیلم‌ها دارد و از اشتراک‌گذاری آن با شما خرسند می‌شود. برای مثال وقتی شما عبارت “Dark Knight” را جستجو می‌کنید. با این کار گوگل در قسمت سمت راست نتایج جستجو اطلاعات کاملی در مورد کارگردان، بازیگران، زمان عرضه و خلاصه‌ی داستان و چند نقد کوتاه در مورد این فیلم را نمایش خواهد داد. اگر فیلم موردنظر در حال اکران در سینما باشد نیز گوگل برای یافتن سینماها و ساعات نمایش آن به شما کمک خواهد کرد.

۳۹. کسب اطلاعات عمومی از گوگل

google39

گوگل گنجینه‌ای از اطلاعات گوناگون را در خود ذخیره کرده است؛ به همین دلیل پاسخ بسیاری از سوالات شما را در خود دارد. برای مثال شما اگر بخواهید از جمعیت یک کشور مطلع شوید کافی است عبارت “population” را همراه با نام محل موردنظرتان جستجو کنید. شاید گوگل تنها مرجع کسب اطلاعات نباشد، ولی قطعا یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کسب اطلاعات گوناگون را در اختیار شما قرار می‌دهد.

۴۰. جستجو در میان روزنامه‌های قدیمی

google40

قسمت مربوط به اخبار در گوگل از بخش‌های بسیار شگفت‌انگیز آن محسوب می‌شود. شما در قسمت مربوط به روزنامه‌ها در گوگل نیوز، به آرشیو بزرگی از روزنامه‌ها دسترسی خواهید داشت که قدمت برخی از آن‌ها صدها سال است. توجه کنید که بیشتر این نشریات آمریکایی هستند. گوگل ممکن است تنها آرشیوکننده‌ی روزنامه نباشد، ولی به لطف فناوری استفاده شده در تشخیص کاراکترهای متن، جستجو را برای کاربران ساده‌تر کرده است. برای مثال شما با جستجوی “deaths 1862″ به نتایج محدود شده به مرگ‌های سال ۱۸۶۲ در این روزنامه‌ها دست خواهید یافت. برای دسترسی به این امکانات شگفت‌انگیز به آدرس https://news.google.com/newspapers بروید.

دیدگاه ها بسته شده است